Dziecięce Poranki Filmowe


Dziecięce Poranki Filmowe to pokazy bajek adresowane do Maluchów powyżej 3 roku życia jako forma spędzania wolnego czasu. Projekt odbywa się w każdy piątek o godzinie 10:00 w Kinie za Rogiem w Bibliotece Bielany.

Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na WIELKIM ekranie. Gramy popularne bajki na kinowym ekranie.

Zapraszamy również grupy zorganizowane z przedszkoli oraz szkół podstawowych.

Na Dziecięce Poranki Filmowe obowiązują zapisy.

REPERTUAR - Wrzesień


14.09.2018, godz. 10:00 | Ryś i spółka | 40 wolnych miejsc (zapisz się)    
Niejaki pan Noe, ekscentryczny milioner, zleca bezwzględnemu łowcy Warczakowi schwytanie po parze zwierząt każdego ginącego gatunku. Intencje ma dobre: chce je uchronić przed całkowitym wyginięciem,
jednak z dobrymi intencjami tak bywa, że najczęściej obracają się w swoje przeciwieństwo. Jedną z par porwanych zwierząt są rysie: Ryszard i Krysia, które połączyła miłość. A miłość, jak wiadomo, może pokonać wszelkie przeszkody. I mimo że Warczak ma do dyspozycji helikoptery,
wozy terenowe i telefony komórkowe, ryś Ryszard i grupa jego przyjaciół stawi mu czoło, aby uratować Krysię i inne zwierzęta. Mądra i zabawna opowieść o odwadze, wierności i poświęceniu. Bardzo dobra animacja i udany polski dubbing.

21.09.2018, godz. 10:00 | Wilk w owczej skórze | 40 wolnych miejsc (zapisz się)   
Wilk Szary, sympatyczny lekkoduch, przez niefortunne zaklęcie zmienia się w barana. Próbując powrócić do dawnej postaci, chwilowo musi nauczyć się żyć w stadzie owiec. Tymczasem w wilczej gromadzie źle się dzieje: jej przywódcą został okrutny i bezwzględny Ragir, który teraz przygotowuje atak na owczą wioskę. Kiedy owce próbują bez walki porzucić swój dom i uciec, Szary mobilizuje je do obrony.28.09.2018, godz. 10:00 | Ale cyrk! | 40 wolnych miejsc (zapisz się)    

Dwóch sympatycznych urwisów jest terroryzowanych przez ponurego
i dwa razy od nich większego młodziana. Kiedy do ich miasteczka przyjeżdża cyrk,
przyjaciele postanawiają wystąpić w nim razem ze swoim psem, który błyskawicznie uczy się
skomplikowanych sztuczek. I choć ich prześladowca będzie im stale przeszkadzał, udowodnią wszystkim,
że są naprawdę dobrzy!

REPERTUAR - Październik 

05.10.2018, godz. 10:00 | Jak zostać kotem |  40 wolnych miejsc (zapisz się)    
Uzależniony od pracy biznesmen prowadzi bardzo stresujące życie,
w którym brak czasu na wszystko, co nie jest pracą, nawet jeśli chodzi o ukochaną córkę. Pewnego dnia w wyniku zaskakującego wypadku zostaje uwięziony… w ciele kota, którego kupił na urodziny swojej jedynaczce. Teraz będzie musiał pokochać kocie żarcie, nauczyć się załatwiać w kuwecie
i zaakceptować fakt, że nie może się porozumieć z otoczeniem. A może przy okazji zrozumie, że w pogoni za sukcesem stracił z oczu coś naprawdę ważnego?12.10.2018, godz. 10:00 | Szajbus i pingwiny | 40 wolnych miejsc (zapisz się)  
   Inwazja żarłocznych lisów staje się zmorą mieszkańców małego miasteczka w południowej Australii i grozi zamknięciem głównej lokalnej atrakcji turystycznej - wyspy Fairy Penguins, zamieszkiwanej od zawsze przez kolonię pingwinów małych. Ptaki zostają zdziesiątkowane przez drapieżniki,
w związku z czym rezerwat ma być zamknięty. Zawzięty farmer, wspierany przez 9-letnią wnuczkę, chce za wszelką cenę ocalić rezerwat, w którym pracuje jego córka. Z pomocą, zupełnie nieoczekiwanie, przychodzi jego owczarek, który do tej pory specjalizował się w sprawianiu kłopotów i nie radził sobie nawet z pilnowaniem kurczaków. Film jest oparty na autentycznych wydarzeniach.


19.10.2018, godz. 10:00 | Jak uratować mamę | 40 wolnych miejsc (zapisz się)   
Aneta i Adaś to rodzeństwo, które za sobą nie przepada: on nie odkleja się od gier komputerowych, ona siedzi z nosem w książkach. I pewnie dalej żyliby tak obok siebie, gdyby nie wypadek samochodowy, po którym ich mama trafia do szpitala i zapada w śpiączkę. Pozbawione opieki dzieci jadą na wieś do babci i przez przypadek poznają tajemniczą, mieszkającą na bagnach Czarownicę. Z jej chaty przeniosą się do baśniowej krainy z misją zdobycia Złotych Kropli, które mają moc spełniania ludzkich życzeń. Czeka na nich świat zaludniony przez postaci z bajek: jest tam gnuśny i głupawy król, są jego źli doradcy, uciśnieni poddani, turnieje rycerskie, smoki i piraci. A przede wszystkim jest zadanie, które muszą wypełnić, żeby uratować życie mamy.Barwna przygodowa opowieść z budującym przesłaniem: Możesz wszystko, gdy bardzo tego chcesz…

26.10.2018, godz. 10:00 | Hugo i łowcy duchów | Brak wolnych miejsc (zapisz się)   
 Jedenastoletni Tom panicznie boi się duchów. Leokadia Parzydło, łowczyni duchów, właśnie straciła pracę. A fajtłapowaty zielony duszek o imieniu Hugo musiał opuścić dom, gdzie wcześniej próbował straszyć, gdyż rozpanoszył się tam straszliwy duch zimna, który chce zamrozić cały świat.
Ta trójka nieudaczników sprzymierzy się - trochę wbrew własnej woli - żeby powstrzymać zło, i stworzą zespół nie gorszy od słynnych nieustraszonych łowców duchów.

REPERTUAR - Listopad
 
  09.11.2018, godz. 10:00 | Ratchet i Clank |  Brak wolnych miejsc (zapisz się)    
Po zdewastowaniu własnej planety złoczyńca Drek wyrusza na podbój kolejnych światów. Nieoczekiwanie na jego drodze staje para najbardziej zdumiewających bohaterów, jakich kiedykolwiek widział Kosmos. To przedstawiciel legendarnej rasy Lombaxów - Ratchet oraz jego wierny druh Clank - mały robot o wielkim sercu i potężnym intelekcie. Aby ocalić wszechświat, Ratchet i Clank dołączą do Strażników Galaktyki, grupy śmiałków dowodzonych przez samozwańczego superbohatera Kapitana Qwarka. Razem zrobią wszystko, by powstrzymać Dreka przed podbojem malowniczej Galaktyki Solana. A przy okazji odkryją, czym są przyjaźń, honor i odwaga. 

16.11.2018, godz. 10:00 | Robinson Crusoe |  Brak wolnych miejsc (zapisz się)      
Wesoła papuga jest duszą zwierzęcego towarzystwa zamieszkującego bezludną wyspę. Wśród najbliższych przyjaciół ptaka-gaduły są: kameleon, tapirzyca, wiekowa koza, dwa pangoliny, jeżozwierz i samica zimorodka, w której nasz bohater skrycie się podkochuje. Ale papuga ma już dość kąpieli
w oceanie i suszenia piór na złocistym piasku egzotycznej plaży. Pragnie zobaczyć świat! Pewnego dnia spotyka dziwne zwierzę, które chodzi na dwóch tylnych łapach i potrafi zrzucać skórę (czyli, tłumacząc na ludzki: zdejmować ubranie). To Robinson Crusoe, który po katastrofie statku został wyrzucony przez fale na brzeg wyspy. Zwierzaki, z początku nieufne wobec cudacznego przybysza, z czasem zaprzyjaźniają się z nim. Wkrótce Robinson i jego nowi przyjaciele połączą siły, by stawić czoło niebezpieczeństwu, które zagrozi mieszkańcom wyspy.

23.11.2018, godz. 10:00 | Mały książe |  Brak wolnych miejsc (zapisz się)       

Mała dziewczynka jest korpocóreczką korpomamy, która ma już dla niej gotowy plan na życie. Jest w tym planie całe mnóstwo spraw: zdrowy sen, zdrowe jedzenie, ćwiczenia fizyczne, a nade wszystko nauka i praca,
praca i nauka - i dobra posada w przyszłości, i dobry dom, i dobry samochód.
W planie tym nie ma miejsca na jedno - na dzieciństwo: beztroską zabawę, wspinanie się na drzewa, patrzenie w gwiazdy, a przede wszystkim na przyjaźnie. Dziewczynka ściśle wykonuje zalecenia mamy - do dnia, w którym pozna dziwacznego staruszka z sąsiedniego domu, byłego pilota, który opowiada jej historię swojego spotkania z Małym Księciem.Inspirowana "Małym Księciem" Antoine'a de Saint Exupery'ego baśniowa opowieść o świecie dzieci i dorosłych, z których na szczęście nie wszyscy zapomnieli, jak to jest być dzieckiem.

30.11.2018, godz. 10:00 | Fru | Brak wolnych miejsc (zapisz się)       

Mały żółty ptaszek nigdy nie poznał mamy ani taty - jako jajko wypadł z gniazda i wykluł się w przypadkowym miejscu. Może dlatego boi się wystawić nos poza mury swojego schronienia. Pewnego dnia będzie jednak musiał wyfrunąć - i na skutek zbiegu okoliczności, a także małego kłamstewka zostanie przewodnikiem stada wędrownych ptaków ruszającego na południe.To zadanie nie będzie łatwe, głównie dlatego, że mały żółty ptaszek nie jest ptakiem wędrownym i nie ma szczególnie dobrego rozeznania w kierunkach geograficznych… A mówiąc dosadnie: nie ma bladego pojęcia, gdzie leży Afryka. Zabawna animacja, sympatyczni bohaterowie i udany polski dubbing.


 REPERTUAR - Grudzień


07.12.2018, godz. 10:00 | Królowa śniegu 2 | Brak wolnych miejsc (zapisz się)      
 Po pokonaniu złej Królowej Śniegu gadatliwy troll Orm powraca w rodzinne strony. Pracuje w kopalni, spłaca kredyt za dom, ale ponieważ wciąż jest wielkim pechowcem, traci i pracę, i mieszkanie.I wtedy pojawia się wielka szansa - król ogłasza historyczny turniej. Ten, kto zostanie zwycięzcą, otrzyma, jak to w bajkach bywa, połowę królestwa i rękę pięknej księżniczki. Orm czuje, że nadeszła jego chwila - bez trudu wygra turniej i zacznie wygodne życie bohatera! A że przy okazji trzeba będzie troszkę nakłamać, cóż…Orm nie wie, że za jego przyczyną w Krainie Lodu odrodzi się zło. Jego odbicie w magicznym zwierciadle - zrodzona z kłamstw gorsza część jego natury - przejmuje władzę nad zastępami lodowej armii. Trolla czeka teraz wielka próba - złego Orma może pokonać tylko Orm dobry.Mądra bajka, który uczy, że łatwiej zwyciężyć okrutne królowe, demony i potwory niż własne słabości.
 

14.12.2018, godz. 10:00 | Proszę słonia |  Brak wolnych miejsc (zapisz się)  
  
Urocza opowieść o przyjaźni małego chłopca z porcelanowym słoniem.
Pinio jest mały, ponieważ nie chce jeść witamin, które daje mu mama.
Zamiast je łykać, wrzuca je do porcelanowego słonika o imieniu Dominik,
który wskutek działania pigułek zaczyna rosnąć… Rośnie i rośnie, aż wreszcie osiąga rozmiary normalnego słonia! Stanie się to dla rodziny Pinia nie lada problemem, zwłaszcza że sława Dominika ściąga do nich również złodziei kości słoniowej. Po wielu przygodach i zmianach miejsca pobytu okaże się, że i dla Dominika, i dla Pinia bezpieczniej będzie, gdy słoń wróci do rozmiarów porcelanowej zabawki…

21.12.2018, godz. 10:00 | Renifer Niko ratuje święta |  Brak wolnych miejsc (zapisz się)  
Mały renifer Niko wraz z dwójką przyjaciół rusza do Krainy Zorzy,
gdzie stacjonuje Dywizjon Świętego Mikołaja. Wierzy, że jest synem jednego z latających reniferów - chce odnaleźć ojca i nauczyć się latać. Nie wie, że będzie musiał stawić czoło złym głodnym wilkom, które chcą pożreć renifery, a potem świętego Mikołaja i zniszczyć święta Bożego Narodzenia...Copyright © 2014-2018 Kino za Rogiem - Biblioteka Bielany Warszawa , Blogger