WCZORAJ I DZISIAJ - REPERTUAR NA WRZESIEŃ
„Szanowni Państwo, po wakacyjnej przerwie znowu serdecznie zapraszam do naszej biblioteki na nową serię filmów w cyklu "Kino za Rogiem".
Cieszy nas zainteresowanie Państwa naszą ofertą, w ciągu ostatnich miesięcy każdorazowo frekwencja na filmach w ramach środowego cyklu plasowała nasze kino w pierwszej trójce najchętniej odwiedzanych placówek (powyżej 40 miejsc) zrzeszonych w sieci "Kina za Rogiem", natomiast w czerwcu byliśmy już najlepsi w całej Polsce!
Bardzo dziękujemy.
Mam nadzieję, że oferta jesienna i zimowa również Państwa nie rozczaruje. Dołożymy wszelkich starań, żebyście czuli się w naszym kinie komfortowo - usatysfakcjonowani zarówno artystycznym poziomem proponowanych filmów jak i ich potencjałem komercyjnym.
We wrześniu - data znamienna - będziemy zastanawiali się nad meandrami historycznymi, nad wydarzeniami które zmieniły bieg historii naszego kraju, oraz nad postaciami o których historia nie zapomniała. Czy filmowe "wczoraj" może okazać się przestrogą nad "dzisiaj"?
23 września osobiście zaproszę Państwa na wprowadzenie przed projekcją filmu Jana Komasy "Miasto 44": słynną, szeroko komentowaną wizję reżysera najmłodszego pokolenia zmagań powstańczych.
16 września pokażemy fabularny film o Juriju Gagarinie "Gagarin. Pierwszy w kosmosie". Lżejszą tematykę zapewnimy w dwie pierwsze wrześniowe środy: 2 września "Szef" - czyli coś dla miłośników kuchni, kulinariów i kina, tydzień później wielki przebój kina skandynawskiego, czyli tragikomiczna opowieść o "Stulatku, który wyskoczył przez okno i zniknął". W ostatnią środę miesiąca tradycyjnie coś dla dzieci. Tym razem prawdziwy kinowy hit: "Wakacje Mikołajka". Serdecznie zapraszam!”
Łukasz Maciejewski
Łukasz Maciejewski - dziennikarz, krytyk filmowy, krytyk teatralny. Absolwent filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykładowca na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, członek Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych Fipresci, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych AICT.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz