Repertuar na marzec

 

 Zapraszamy do naszego kina w marcu. Wracamy z cyklem "Aktorzy na Bielanach"!!!

 

8 III

A oni dalej grzeszą, dobry Boże! (2021)

 

15 III

Boscy (2021)

 

22 III

„Aktorzy na Bielanach:

ADAM WORONOWICZ

„Teściowie”

 

29 III

Familijne środy

Detektyw Bruno (2022)

 

OMÓWIENIA:

 

A oni dalej grzeszą, dobry Boże! (2021)

rodzaj: Fabularny

gatunek: Komedia

produkcja: Francja

reżyseria: Philippe de Chauveron

scenariusz: Philippe de Chauveron, Guy Laurent

zdjęcia: Chrisrian Abomnes

muzyka: Matthieu Gonet

obsada: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan, Frederic Chau, Medi Sadoun, Noom Diawara

dystrybutor: GUTEK FILM

kat. wiek.: 12

czas trwania: 1 godz. 38 min.

40 lat minęło… Państwo Verneuil mają co świętować! Taki staż małżeński to nie w kij dmuchał - i zdaniem ich córek świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę-niespodziankę. I tak oto na przyjęcie z różnych zakątków świata przyjeżdżają rodzice Rachida, Davida, Chao i Charles’a. Jeśli wcześniej państwo Verneuil myśleli, że czterech nietuzinkowych zięciów to już za wiele, to teraz czeka ich prawdziwe trzęsienie ziemi.

Kolejna część hitu "Za jakie grzechy, dobry Boże?"

 

Boscy (2021)

rodzaj: Fabularny

gatunek: Komediodramat

produkcja: Argentyna, Hiszpania

reżyseria: Mariano Cohn, Gaston Duprat

scenariusz: Gaston Duprat, Mariano Cohn

zdjęcia: Arnau Valls Colomer

obsada: Penelope Cruz, Antonio Banderas, Oscar Martinez, Jose Luis Gomez

dystrybutor: Kino Świat

kat. wiek.: 15

czas trwania: 1 godz. 50 min.

Ekscentryczny milioner postanawia stworzyć film, dzięki któremu zapisze się w historii. Aby tego dokonać, sięga po najlepszych z najlepszych. Na fotelu reżysera zasiada więc równie sławna co kontrowersyjna Lola Cuevas, która do głównych ról w filmie angażuje prawdziwe aktorskie legendy: hollywoodzkiego amanta Félixa Rivero oraz ikonę teatru Ivána Torresa. Problem w tym, że obaj panowie, choć w swoich kategoriach osiągnęli i zdobyli już wszystko, cierpią na przerost ego i delikatnie mówiąc, nieszczególnie za sobą przepadają.

Film w filmie, zabawna satyra na środowisko filmowe i świetne aktorskie trio: Penelope Cruz, Antonio Banderas i Oscar Martinez.

 

 

Teściowie (2022)

rodzaj: Fabularny

gatunek: Komedia

produkcja: Polska

reżyseria: Jakub Michalczuk

scenariusz: Marek Modzelewski

zdjęcia: Michał Englert

muzyka: Jerzy Rogiewicz

obsada: Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Izabela Kuna, Adam Woronowicz

dystrybutor: Next Film

kat. wiek.: 15

czas trwania: 1 godz. 21 min.

Czego nie może zabraknąć na weselu? Dobrego jadła i napitku, skocznej muzyki, nieśmiertelnych weselnych konkursów, tortu… Państwa młodych? Eee, niekoniecznie.

Może nawet lepiej, jak ich nie będzie, bo rodzice obojga będą mogli wreszcie powiedzieć sobie dosadnie, co naprawdę o sobie myślą. I impreza zrobi się naprawdę wybuchowa.

Dwa świetne tandemy aktorskie: Kuna-Woronowicz i Ostaszewska-Dorociński jako teściowie w komedii Jakuba Michalczuka.

Nagrody

2021 - Vanouver, MFF - Nagroda Publiczności - Jakub Michalczuk

 

 

ADAM WORONOWICZ

Aktor TR Warszawa. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (obecnie Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie).

Debiutował w 1997 r. rolą Wojtka Chrońca Sobuścyna w spektaklu „Śleboda” w reż. Waldemara Śmigasiewicza w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Po studiach w latach 1997-2001 związany był z Teatrem Rozmaitości (obecnie TR Warszawa), gdzie zagrał w “Testamencie Psa” w reż. Piotra Cieplaka (1997), “Dogu” w reż. Bożeny Suchockiej-Kozakiewicz (1998), “Skórze Węża” w reż. Piotra Cieplaka (1998), “Słowach Bożych” w reż. Piotra Tomaszuka (1998) oraz “Hamlecie” w reż. Krzysztofa Warlikowskiego (1999). W latach 2001-2010 był członkiem zespołu Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera, gdzie zagrał m.in. w spektaklach: „Król Lear” (2005) oraz „Słomkowy kapelusz” (2001) w reż. Piotra Cieplaka; „Kształt rzeczy” (2002) i „Białe małżeństwo” (2003) w reż. Grzegorza Wiśniewskiego, „Powrót na pustynię” w reż. Anny Augustynowicz (2004), „Pornografia” (2008) i „Kieszonkowy atlas kobiet” (2009) w reż. Waldemara Śmigasiewicza. Gościnnie występował w warszawskim Teatrze Ateneum, Wrocławskim Teatrze Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego, Teatrze Wierszalin w Supraślu oraz TR Warszawa.

Od 2010 roku ponownie jest członkiem zespołu TR. W TR Warszawa stworzył role w takich spektaklach jak: “Między nami dobrze jest” w reż. Grzegorza Jarzyny (koprod. TR Warszawa i Schaubühne am Lehniner Platz, 2009), “Solaris. Raport” w reż. Natalii Korczakowskiej (2009), “Wiarołomni” w reż. Artura Urbańskiego (2010), “Nosferatu” w reż. Grzegorza Jarzyny (2011), “Nietoperz” w reż. Kornéla Mundruczó (2012), “Druga kobieta” w reż. Grzegorza Jarzyny (2014), “Ewelina płacze” (2015) i “Fantazja” (2017) w reż. Anny Karasińskiej, “Jezioro” w reż. Yany Ross (2016) oraz “Inni ludzie” w reż. Grzegorza Jarzyny (2019).

Stworzył wiele ważnych ról w Teatrze Telewizji, współpracując m.in z takimi reżyserami i reżyserkami jak: Zbigniew Zapasiewicz (“Horsztyński”, 1996), Jan Englert (“Dziady”, 1997; “Adwokat i róże”, 2004), Izabella Cywińska (“Merylin Mongoł”, 2002), Magdalena Łazarkiewicz (“Courage mojej matki”, 2002; “Przypadek Klary”, 2003), Waldemar  Krzystek (“Transfer”, 2002), Krystyna Janda (“Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca”, 2003), Łukasz Barczyk (“51 minut”, 2003), Maria Zmarz-Koczanowicz („Pamiętnik z powstania warszawskiego”, 2004), Piotr Łazarkiewicz (“Fotoplastikon”, 2005), Marcin Wrona (“Kolekcja” 2006), Jan Komasa (“Golgota wrocławska”, 2008), Bodo Kox (“Amazonia”, 2015) Krzysztof Czeczot (“Miss HIV”, 2015), Krzysztof Lang (“Marszałek”, 2017). Wystąpił także w ponad 80. spektaklach Teatru Polskiego Radia.

Stworzył kilkadziesiąt ról w produkcjach filmowych takich jak m.in.: “Chopin. Pragnienie miłości” w reż. Jerzego Antczaka (2002), „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reż. Rafała Wieczyńskiego (2009), „Rewers” w reż. Borysa Lankosza (2009), “Miłość” w reż. Sławomira Fabickiego (2012), “Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reż. Andrzeja Wajdy (2013), “Pod mocnym aniołem” (2014) i “Drogówka” (2013) w reż. Wojciecha Smarzowskiego, “Między nami dobrze jest” w reż. Grzegorza Jarzyny (2014), “Fotograf’ w reż. Waldemara Krzystka (2014), “Demon” (2015) i “Chrzest” (2010) w reż. Marcina Wrony, “Czerwony pająk w reż. Marcina Koszałki (2015), “Chemia” w reż. Bartosza Prokopowicza (2015), “Body/ciało” w reż. Małgorzaty Szumowskiej (2015), “Basen” w reż. Krzysztofa Pawłowskiego (2015), “Sługi boże” w reż. Mariusza Gawrysia (2016), “Najlepszy” w reż. Łukasza Palkowskiego (2017), “Dwie korony’ w reż. Michała Kondrata (2017), “Zimna wojna” w reż. Pawła Pawlikowskiego (2018), “Kamerdyner” w reż. Filipa Bajona (2018), “Kurier” w reż. Władysława Pasikowskiego (2019) oraz wielu serialach, takich jak m.in. “Boża podszewka. Część druga” w reż. Izabelli Cywińskiej (2005), “Krew z krwi” w reż. Jana Komasy i Kasi Adamik (2015), “Pakt” w reż. Leszka Dawida (2016), czy “Diagnoza” w reż. Xawerego Żuławskiego, Łukasza Palkowskiego, Michała Otłowskiego, Macieja Bochniaka, Barbary Frąckiewicz i Łukasza Kośmickiego (2018).

Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. nagrody 3. Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu oraz Feliksa Warszawskiego za najlepszą drugoplanową rolę męską w „Kształcie rzeczy” (2003),  nagrodę 3. Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy za rolę w „Powrocie na pustynię” (2004), Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza (2005) za role w „Słomkowym kapeluszu” i w „Pamiętniku z Powstania Warszawskiego”, nagrodę w konkursie radiowym 5. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie za rolę w spektaklu „Matka i Lampart” oraz Grand Prix tego festiwalu za rolę w „Pamiętniku z Powstania Warszawskiego” (2005), Nagrodę im. Stefana Treugutta (2005), Grand Prix 9. Festiwalu Teatru PR i Teatru TVP „Dwa teatry” za rolę w spektaklu „Golgota wrocławska”, nagrodę 16. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej za rolę w spektaklu „Między nami dobrze jest” (2010), Grand Prix za kreację aktorską w przedstawieniu „Nietoperz” na 53. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, nagrodę za rolę w słuchowisku „Andy” na 14. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie (2014), nagrodę “Klaps” za najlepszą drugoplanową kreację aktorską na 1. Zielonogórskim Festiwalu Filmu i Teatru; nagrodę „Orła” Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za najlepszą drugoplanową rolę męską w filmie „Chrzest”. Adam Woronowicz, wraz z Rafałem Maćkowiakiem, Marią Maj, Eweliną Pankowską Kalisz otrzymał także Nagrodę Aktorską Kaliskich Spotkań Teatralnych 2016 za zbiorową kreację aktorską w spektaklu „Ewelina płacze”.

 

 

Detektyw Bruno (2022)

rodzaj: Fabularny

gatunek: Familijny

produkcja: Polska

reżyseria: Mariusz Palej, Magdalena Nieć

scenariusz: Marcin Ciastoń, Ewa Rozenbajgier

zdjęcia: Wojciech Węgrzyn

muzyka: Maciej Dobrowolski

obsada: Iwo Rajski, Piotr Głowacki, Karolina Gruszka, Ireneusz Czop, Edyta Jungowska

dystrybutor: Monolith Films

kat. wiek.: 9

czas trwania: 1 godz. 44 min.

Oskar najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial „Detektyw Bruno”. Bardzo chciałby być taki jak jego bohater, na razie jednak ma osiem lat i mieszka w rodzinnym domu dziecka. W dniu swoich urodzin odkrywa prezent-niespodziankę - zabawę w poszukiwanie urodzinowego skarbu. Zagadka nie jest łatwa, Oskar postanawia więc wynająć najlepszego detektywa na świecie, czyli Bruna. Nie przyjmuje do wiadomości, że Bruno Księski to tylko aktor, w dodatku niezbyt sympatyczny. Z całej przygody pewnie wyszłyby nici, gdyby nie fakt, że gwiazdor ostatnio traci na popularności, a jego menedżerka dostrzega w pojawieniu się Oskara szansę na podreperowanie wizerunku. Oskar i Bruno rzucają się więc w wir przygody: ten pierwszy - pełen entuzjazmu, ten drugi - niechętny i zblazowany. Jednak im bardziej Oskar wywraca życie Bruna do góry nogami, tym jaśniejsze się staje, że tego właśnie im obu trzeba było do szczęścia!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014-2018 Kino za Rogiem - Biblioteka Bielany Warszawa , Blogger