REPERTUAR W MAJU | Porady na kino


PORADY NA KINO


Szanowni Państwo,
majowa oferta „Kina za Rogiem” to trochę rozrywki, kino gatunkowe, Hollywood z ambicjami, a na koniec miesiąca tradycyjnie coś dla najmłodszych.
Rozpoczniemy od pokazu niezobowiązującej polskiej komedii romantycznej - „Porady na zdrady” w reżyserii Ryszarda Zatorskiego, twórcy pamiętanego „Nigdy w życiu!” z Danutą Stenką i Arturem Żmijewskim. W najnowszej komedii Zatorskiego wystąpiła cała plejada ulubionych przez szeroką publiczność aktorów komediowych: Magdalena Lamparska, Anna Dereszowska, Mikołaj Roznerski, Weronika Rosati, Krzysztof Czeczot czy wszędobylski Tomasz Karolak. Pokaz 9 V o godz. 17.00 poprzedzi moja prelekcja.
Tydzień później, 16 V, zaprosimy państwa na film czeski, ale za to z główną rolą polskiego aktora – Macieja Stuhra i ze zdjęciami Kacpra Fertacza. Tytułowy „Czerwony kapitan” to owiany złą sławą specjalista od przesłuchań z komunistycznych czasów.
23 maja coś ambitnego - „Atlas chmur”, głośne dzieło Lilly i Leny Wachowskich („Matrix”) wspomaganych tym razem przez Toma Tykwera. Sześć opowieści z atlasu historii ludzkości: od 1864 roku, bo futurystyczną wizję świata po apokalipsie. W głównych rolach Tom Hanks, Halle Berry, Jim Broadbent, Jim Sturgess, Doona Bae i Hugh Grant.
W ostatnią środę maja, 30 V, jak zwykle kino familijne – tym razem „Nowe przygody Aladyna”. Serdecznie zapraszam!

Łukasz Maciejewski9 maja o godz. 17.00 | Porady na zdrady + spotkanie z Łukaszem Maciejewskim
Zdradzona w dniu ślubu Kalina i porzucona przez chłopaka Fretka rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja - specjalistę do spraw damsko-męskich, bo tym razem cały plan bierze w łeb. Maciej nie jest jak inni mężczyźni, których z łatwością udało się przyłapać na zdradzie. Serce dziewczyny - mimo podjętych postanowień - znów zaczyna bić mocniej, a wielka miłość to tylko kwestia czasu…16 maja o godz. 17.00 | Czerwony Kapitan
Rok 1992. Po upadku komunizmu pozostało wiele nierozwiązanych spraw kryminalnych, których sprawcy nigdy nie ponieśli kary. W ręce Krauza, ambitnego młodego detektywa z Wydziału Zabójstw, trafia jedna z nich. Na miejskim cmentarzu odnalezione zostają zwłoki z licznymi śladami tortur. Świadomi niebezpieczeństwa, Krauz wraz ze swoim partnerem postanawiają rozwiązać zagadkę. Wszystkie tropy prowadzą do "Czerwonego Kapitana" - owianego złą sławą specjalisty od "ostatecznych" przesłuchań z czasów minionej władzy.23 maja o godz. 17.00 | Atlas chmur
Sześć nowel, sześć przeplatających się historii. Akcja pierwszej rozgrywa się w roku 1846 na statku płynącym przez Ocean Spokojny, ostatnia - prawie 500 lat później, w postapokaliptycznej przyszłości. 
Wizjonerska ekranizacja bestsellera Davida Mitchella, imponująca wizualnie podróż przez czas i przestrzeń, w której wszystkie decyzje i czyny mają daleko idący wpływ na teraźniejszość i przyszłość. W zmieniających się realiach (od ery niewolnictwa do dystopii po Upadku) stałe jest jedno: miłość i śmierć, strach i odwaga, wina i odkupienie.
Wirtuozerskie aktorstwo gwiazd światowego kina, z których każda występuje w kilku nierozpoznawalnych na pierwszy rzut oka wcieleniach.


30 maja o godz. 17.00 | Nowe przygody Aladyna
Drobny złodziejaszek przebrany za Mikołaja zostaje w wielkim domu towarowym wzięty za pracownika i zmuszony przez dzieci do opowiadania bajek.
Niesieni jego niezwykle swobodną narracją przenosimy się do Bagdadu latających dywanów, pięknych księżniczek, przebiegłych czarodziejów oraz podstępnych wezyrów. W jego wersji przygody Aladyna zostają mocno wzbogacone o wątki inspirowane klasyką kina akcji, kina przygodowego i komedii romantycznej.
Dynamiczna, lekka komedia zarówno dla młodego (nie: małego), jak i starszego widza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014-2018 Kino za Rogiem - Biblioteka Bielany Warszawa , Blogger