REPERTUAR W LUTYM 2018 | Planeta KINO


Znamy już repertuar na kolejny miesiąc!
Drodzy Państwo,
w lutym w Kinie za Rogiem w Bibliotece na Bielanach, zaproszę Was na kilka naprawdę ciekawych tytułów, które dostarczą Państwu wiele radości, ale też mogą sprowokować do refleksji.
Zaczynamy od "Planety singli", jednej z najlepszych polskich komedii romantycznych jakie powstały w naszym kraju w ostatnich latach. W roli głównej - Maciej Stuhr. Film pokażemy 7 lutego, wtedy również spotkam się z Państwem.
Tydzień później, 14 II, w Walentynki - coś specjalnie dla zakochanych: francuska komedia "Seks, miłość i terapia" z udziałem największych gwiazd francuskiego kina: Patricka Bruela, Sophie Marceau czy Sylvie Vartan.
Szczególnie natomiast chciałem w tym miesiącu zarekomendować naszą propozycję na trzeci tydzień lutego - "Nauczycielkę", wielokrotnie nagradzany, znakomity czeski komediodramat w reżyserii Jana Hrebejka opowiadający o demonicznej tytułowej nauczycielce, oraz o okrutnych, mocno zideologizowanych czasach (akcja filmu rozgrywa się w latach osiemdziesiątych).
Ostatnią środę miesiąca tradycyjnie rezerwujemy dla najmłodszych - tym razem zapraszam na cudowną animację "Wilk w obcej skórze".

Do zobaczenia w kinie - i w bibliotece,
Łukasz Maciejewski7 lutego o godz. 17:00 - PLANETA SINGLI + spotkanie z Łukaszem Maciejewskim
Ania jest uroczą, romantyczną, ale niezbyt pewną siebie nauczycielką, poszukującą idealnego mężczyzny na internetowych portalach randkowych. W walentynkowy wieczór przypadkiem spotyka showmana Tomka, który prowadzi najpopularniejszy i najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju. Zachwycony niepoprawnym romantyzmem Ani, Tomek proponuje, żeby została bohaterką jego show - ona będzie umawiać się na randki przez internet, a on w swoim programie pokaże prawdziwą twarz facetów flirtujących w sieci i wyśmieje naiwność kobiet szukających tam ideału. Randkowe przygody szybko stają się wielkim przebojem, jednak pewnego dnia Ania nieoczekiwanie spotyka idealnego faceta…

14 lutego o godz. 17:00 | SEKS, MIŁOŚĆ I TERAPIA
Lambert, seksoholik, chodzi na spotkania grupy wsparcia, a jednocześnie rozwija karierę jako terapeuta par. Niespodziewanie w jego poukładane życie wkracza Judith, seksowna nimfomanka sypiająca z każdym napotkanym facetem, której szczególnym względem cieszą się koledzy z pracy. Nieświadomy niczego Lambert zatrudnia ją jako swoją asystentkę…
Piękna i zmysłowa Sophie Marceau jako Judith i rozbrajający Patrick Bruel jako broniący swojej cnoty resztkami sił seksoholik na odwyku.21 lutego o godz. 17:00 | NAUCZYCIELKA
Czechosłowacja, lata 80. Do klasy wchodzi nowa nauczycielka. W ramach zapoznania się z uczniami prosi o przedstawienie się - nie tylko imieniem i nazwiskiem, ale przede wszystkim profesją rodziców, co skrupulatnie notuje w zeszyciku: fryzjerka, mechanik, hydraulik, pracownik lotniska… Ach, jakież wspaniałe otwierają się perspektywy! Bo któż zaryzykuje konflikt z nauczycielem uczącym jego dziecko? W dodatku przewodniczącą szkolnego oddziału partii rządzącej?
"Nauczycielka" Jana Hrebejka to przerażający obraz społeczeństwa, w którym prymitywna manipulatorka, praktycznie nietykalna dzięki stanowisku w partii, demoluje świat dzieci i ich rodziców. A szerzej - to studium zniewolenia w zideologizowanym państwie zarządzanym strachem, w którym dominują donosiciele, konformiści, ludzie zaprzedani albo zwykli tchórze. I tylko garstka odważnych...


28 lutego o godz. 17:00 | BYSTRY BILL
Bystry Bill to uroczy i pomysłowy miś koala, który marzy o wielkiej przygodzie. Pragnie pójść w ślady swego taty podróżnika, który dawno temu zaginął podczas jednej z wypraw. Mały koala wierzy, że może go odnaleźć, więc pewnego dnia porzuca swój zielony dom i wyrusza w drogę. Podczas podróży zyska grono kolorowych przyjaciół: kangura, dziobaka i zwinną jaszczurkę. Z ich pomocą łatwiej będzie prowadzić poszukiwania ukochanego taty.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014-2018 Kino za Rogiem - Biblioteka Bielany Warszawa , Blogger